środa, 16 stycznia 2019

Bella Skyway Festival 2016. Chcesz zaparkować w centrum Torunia? Podpowiadamy

Fot.: Sławomir Kowalski

Artur Olewiński

Bella Skyway Festival już jutro w Toruniu. Jedziesz do Torunia samocjodem? Podpowiadamy, gdzie zaparkować blisko starówki.

Parkowanie podczas toruńskiego festiwalu światła to prawdziwa gehenna. Mimo to chętnych do tego, by wybrać się na Skyway samochodem nie brakuje. Efekt? Auta w rejonie centrum Torunia są dosłownie wszędzie poutykane - nie zawsze w dozwolonych miejscach.


Jeśli chcemy uniknąć mandatu i mozolnych poszukiwań wolnego miejsca, mamy kilka możliwości. Pierwsza: zostawiamy samochód na jednym z parkingów buforowych.

Drugie rozwiązanie to pozostawienie auta w domu i przesiadka na rower, własne nogi lub komunikację miejską. Wtedy festiwalowe problemy kierowców nas nie dotkną.

Zobacz także: Bella Skyway Festival. Kto i na czym zarabia? [ZDJĘCIA]

Osobom, które wybiorą auto i nie skorzystają z parkingów buforowych, radzimy nie wjeżdżać na starówkę. Część ulic będzie zamknięta, część zablokują inni kierowcy. Tłumy pieszych też nie będą ułatwiać przejazdu wąskimi uliczkami.

Największe parkingi, z których będzie można skorzystać, zamieściliśmy na mapce obok. To miejsca obok hali przy ul. Bema, targowiska przy Szosie Chełmińskiej, Cinema City, sklepów przy ul. Bażyńskich i cmentarza przy ul. Waryńskiego. Ich jedyną wadą - nie licząc miejscówki przy Cinema City, jest relatywnie spory dystans do starówki. Zaoszczędzi się jednak nerwy.

Ścisku należy się spodziewać w kolejnej lokalizacji - wzdłuż ulicy Uniwersyteckiej i przy markecie przy dworcu autobusowym. Szczęścia można próbować przy ulicach Mickiewicza, wzdłuż Chopina, Popiełuszki, Bydgoskiej (rejon USC). Niełatwo również będzie o miejsce przy Bulwarze Filadelfijskim. Warto spróbować przy i za Dworcem PKP Toruń Miasto. Niewielkie szanse na postój będą przy X LO. Lepiej skręcić w przyległą Gregorkiewicza lub Piastowską.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

 1. 25-08-2016 14:35

  Oceniono 3 razy 0 3

  - Kitung: A mapki brak... :(

  Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz

  1. 24-08-2016 09:25

   Oceniono 9 razy 1 8

   - Miras: Jakby była mapka byłoby łatwiej...

   Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz