Niedziela, 17 lutego 2019

Tagi: gololobova informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz

JT 22 października 2016

Wybitna ukraińska pianistka zagra w Ostromecku

Fot.: materiały promocyjne artystki

W niedzielę, w ramach trasy koncertowej zwyciężczyni International Cochran Piano Competition, w Pałacu Nowym wykona dla nas swe interpretacje utworów Rachmaninowa, Czajkowskiego i Prokofiewa.

Pasja i temperament w jej interpretacjach dzieł Juliana Cochrana zachwyciły jurorów ubiegłorocznego konkursu International Cochran Piano Competition, w którym Svetlana Gololobova zdobyła główną nagrodę. Znakomita ukraińska pianistka ma zresztą na swoim koncie wiele laurów.


Wystarczy wspomnieć, że jest laureatką International George Geor-gescu Contest for Performing Artists w Tulcei, Rumunia (II nagroda, 2002 rok), International Competition-Festival of Arts „Art Premium” w Kijowie, Ukraina (III nagroda, 2011 r.), International Independent Competition of Pianists and Opera Singers w Moskwie, Rosja (2012 r.) oraz the Internet Music Competition w Belgradzie, Serbia (I nagroda, 2013 r.).

W ramach trasy koncertowej Svetlana Gololobova jutro gościć będzie w Ostromecku, gdzie w Pałacu Nowym wystąpi z solowym recitalem fortepianowym, podczas którego wykona repertuar z debiutanckiej płyty „Svetlana Gololobova. Piano Virtuoso”, zarejestrowany w 2015 roku w Studio Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie. Pianistka zagra także utwory Sergiusza Rachmaninowa, Piotra Czajkowskiego i Sergiusza Prokofiewa.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.