Niedziela, 17 lutego 2019

Tagi: tides from nebula koncert mck bydgoszcz informacje

red 27 października 2016

Czołowy zespół polskiej sceny post-rockowej zagra w MCK

Fot.: materiałuy promocyjne organizatora

Tides From Nebula to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów z gatunku post-rock czy post-metal. Kapela ma na koncie ponad 500 koncertów i prestiżowe występy jako główna gwiazda na festiwalach w Azji i Europie.

Tides From Nebula zagrają 10 listopada w Bydgoszczy w MCK. Wraz z Tides From Nebula zagrają Tranquilizer i Moose The Tramp.


Tides From Nebula to warszawski kwartet instrumentalny powstały w 2008 roku. W swojej karierze zagrali ponad 500 koncertów, dzięki czemu są uważani za jeden z czołowych zespołów gatunku w Europie. Są pierwszymzespołem tego typu, który zagrał trasę koncertową w Indiach odnosząc tam frekwencyjny sukces, m .in grając jako główna gwiazda na festiwalu, który odbywał sie na sławnym torze F1 w Greater Noida. Współpracowali ze Zbigniewem Preisnerem - sławnym kompozytorem muzyki filmowej, z którym wspólnie nagrali płyte "Earthshine" w 2011 roku (Preisner osobiście chciał nagrać z nimi album, po usłyszeniu zespołu w radiowej Trójce). Od tamtej pory ugruntowali swoją pozycję lidera w polskiej alternatywie. Zagrali 16 tras zagranicznych i 13 polskich. Swoje pierwsze koncertowe kroki w Europie zespół Coma z Łodzi stawiał jako support TFN w 2012 roku. Zdeklarowana fanka Katarzyna Nosowska zaprosiła TFN na trasę z Hey. W 2015 roku zostali zaproszeni przez TVP i Instytut Audio - Wizualny do uczestniczenia w programie Made In Polska - serii koncertów nadawanych w TVP.
Trasa promuje nowo wydaną płytę pt. "SAFEHAVEN".Tranquilizer to nowy zespół z Trójmiasta, w którym udzielają się między innymi muzycy związani z takimi wykonawcami jak Blindead, czy Justyna Steczkowska. Zespół porusza się w klimatach triphop, experimental, minimalistic, alternative, psycho pop, czerpiąc z niesztampowych rozwiązań instrumentalnych. Na czele zespołu stoi charyzmatyczna wokalistka Luna Bystrzanowska, która swoim oryginalnym podejściem do śpiewania szuka nietypowych struktur dźwiękowych.Zespół Moose the Tramp powstał w 2011 roku. Brzmienie i dźwięki zespołu to szeroko rozumiane, rockowe granie, folk, post-rock... i przede wszystkim energia chwili obecnej. Forma nie jest zamknięta, istotny dla zespołu jest przepływ dźwięku, myśli i emocji. Na swoim koncie grupa ma jedno wydawnictwo EP zatytułowane po prostu Moose the Tramp EP, oraz dwa single Mulk i Dance (As You Are), do których powstały również teledyski. W 2014 roku zespół zajął pierwsze miejsce na takich przeglądach muzycznych jak: EnMusic Festiwal w Malborku, GIWERA w Giżycku oraz UnderGramy w Tczewie, zdobył również główną nagrode na XIII festiwalu "In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego". Do tej pory zespół dzielił scenę z takimi zespołami jak: Tides From Nebula, Blindead, Sound like the end of the world, Popsysze, Happysad. Obecnie pracuje nad materiałem na pierwszą płytę długogrającą.Początek koncertu 10 listopada o godz. 19 w MCK. Bilety w cenie 30 zł (w przedsprzedaży i na Ticketpro) oraz 37 zł (w dniu koncertu).