Niedziela, 17 lutego 2019

Tagi: pogoda pogoda w listopadzie pogoda na listopad deszcz śnieg prognoza pogody prognoza pogody na listopad

mw 2 listopada 2016, aktualizowano: 2 listopada 2016

Jaka pogoda czeka nas jutro i w najbliższych dniach?

Fot.: Thinkstock

W sumie w najbliższych dwóch tygodniach spadnie od 25 do 30 litrów deszczu (lub śniegu) na metr kwadratowy.

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (5) »


- Rekordu opadów nie było, ale i tak tegoroczny październik uplasował się na Kujawach i Pomorzu na drugim miejscu pod względem opadów w 72 ostatnich latach - stwierdza bydgoski synoptyk dr inż. Bogdan Bąk.


Depresyjna aura, na którą nadal składać się będą deszcz, deszcz ze śniegiem, a lokalnie może pierwszy śnieg, nie zapomni o nas także w czasie najbliższych dwóch tygodni. W sumie spadnie od 25 do 30 litrów na metr kwadratowy. To odpowiednik 25-30 mm opadów.

Po dzisiejszej, niezbyt miłej, bo deszczowej i wietrznej aurze, jutro w regionie będzie podobnie. Tylko deszcz może być mniej intensywny. Temperatury wahać się będą od 4 do 6 stopni Celsjusza. Tylko w piątek i sobotę prognoza nie przewiduje deszczu. W pozostałe dni - także w przyszłym tygodniu - będzie mokro i wietrznie.

- Szybko zmieniające się ciśnienie i częste zmiany kierunku napływu powietrza będą sprzyjać odczuciu chłodu - kontynuuje Bogdan Bąk. - Wpłynie na to również silny wiatr, do 30-50 kilometrów na godzinę. W porywach może to być 60-70 kilometrów.