Niedziela, 17 lutego 2019

Można jeździć na łyżwach. W Fordonie działa już lodowisko! [zdjęcia]

Fot.: Filip Kowalkowski

fot. Filip Kowalkowski

To na razie jedyna w Bydgoszczy kryta ślizgawka. Znajduje się w namiocie przy ul. Duracza 7 i zarządza nią Szkoła Podstawowa nr 65.

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (7) »


Od kwietnia do października służy jako boisko wielofunkcyjne, na którym można grać m.in. w tenisa, piłkę nożną i siatkówkę. Lodowisko czynne jest od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 19.


Bilet normalny kosztuje cztery złote, a ulgowy dwa. W weekendy zapłacimy złotówkę więcej. W sobotę lodowisko zaprasza od godz. 11.30 do 20.30, a w niedzielę do 19.

Można wykupić również karnety na 10 wejść. Przy szkole działa także wypożyczalnia. Za wypożyczenie kompletu łyżew dorośli zapłacą siedem złotych, a dzieci, studenci, emeryci oraz renciści pięć.

W zeszłym roku ślizgawki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. - Jesteśmy w stanie przyjąć 156 osób na godzinę i zdarzały się sytuacje, że chętni musieli czekać na swoją kolej - opowiada Wiesława Strużyńska z SP nr 65. - Odwiedzają nas goście nie tylko z Bydgoszczy, ale również z okolic.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

  1. 02-11-2016 22:47

    Oceniono 2 razy 2 0

    - wybe: Taaaa? A gdzie obiecane koło Łuczniczki? Dziura w ziemi !

    Odpowiedz